4 هندزفری بلوتوث برای مکالمه عالی

از بیشترین سوالاتی که در بخش پشتیبانی و واتساپ پاسخدهی میکنیم، معرفی هندزفری بلوتوث برای مکالمه است که بتواند کیفیت صدایی خوب و قابل قبولی را انتقال داده و در برخی از موارد صدای نویز اطراف را تا حدودی کاهش دهد.

باید بگویم خرید هندزفری بلوتوث در میان بسیاری از محصولات از شرکت های مختلف گاهی بسیار دشوار است که اطلاعات آنها را بخوانید و یا با تکنولوژی هایی که در آنها استفاده شده آشنایی داشته باشید و بدانید که هر یک مناسب کدام شرایط مانند مکالمه یا موسیقی است.

اما امروز میخواهیم 4 هندزفری بلوتوث برای مکالمه ای عالی برای شما معرفی کنیم که از لحاظ قیمتی و همچنین امکانات بسیار مقرون به‌صرفه و کاربردی باشد و همچنین بتوانید با انتخابی درست، بهترین هندز فری بلوتوث را برگزیده باشید؛ پس لطفا تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

بهتر است در ابتدا قبل از معرفی هندزفری بلوتوثی ها، سراغ معرفی انواع آنها و امکاناتی که به شما میدهند برویم تا بتوانیم آشنایی کاملی داشته باشیم و سپس به بخش نهایی یعنی پیشنهاد 4 هندزفری بلوتوث برای صحبت کردن برسیم.

هندزفری بلوتوثی چیست؟

اکثر ماها وقتی گوشی های قدیمی میخریدیم به در ابتدا که کارتن آن را باز میکردیم سراغ هندزفری آنها رفته و آنرا تست میکردیم که آیا کیفیت خوبی برای شنیدن موسیقی دارد؟ بیس یا همان صدای بم خوبی میدهد یا خیر؟ تمام اینها از سوالات حین خرید گوشی موبایل بود.

4 هندزفری بلوتوث برای مکالمه عالی
4 هندزفری بلوتوث برای مکالمه عالی

اما وقتی به مرحله استفاده از هندزفری سیم‌دار میرسیدیم، متوجه میشدیم که مشکلاتی برای استفاده دارند و یکسری محدودیت هایی ایجاد میکند که شاید برای برخی افراد خوشایند نباشد، برای بهتر شدن شرایط و نوع استفاده، هندزفری بلوتوثی ها ساخته شدند.

انواع هندزفری بلوتوثی

هندزفری بلوتوثی ها مدل های مختلفی مانند ایربادها، گردنی ها و پشت گوشی دارند که امروز تمرکز ما بر روی معرفی ایرباد برای مکالمه است تا به شما یک مکالمه ای خوب و مناسب با قیمت مقرون به صرفه و امکانات عالی دهند.

اما نگران نباشید، در مورد انواع هندزفری بلوتوثی ها توضیحاتی خواهیم داد که با آنها آشنا شوید و برای شناخت آنها مشکلی ندشته باشید، پس اگر نمیخواهید این بخش را مطالعه کنید، به بخش بعدی یعنی معرفی 4 هندزفری بلوتوث برای مکالمه بروید.

ایرباد ها

شاید نام این نوع از هندزفری بلوتوثی ها برای شما نا آشنا باشد اما قطعا مدل های مختلفی را بر روی گوش دوستانتان دیده اید، اما اگر بخواهیم مثال خوبی بزنیم، تقریبا میتوان گفت که ابتدایی ترین نوع آنها توسط اپل به نام AirPods راهی بازار شد که بسیاری از مردم طرفدار آن شدند.

4 هندزفری بلوتوث برای مکالمه عالی
4 هندزفری بلوتوث برای مکالمه عالی

بعد از فروش و سود بسیار بالای آن، شرکت های دیگری همچون شیائومی دست به ساخت و توسعه همین محصول با نامی متفاوت انجام داد اما نام آن را از ایرپادز به ایرباد تغییر داد که بتواند یک محصول شخصی ایجاد کندو همچنین به فروش خوبی نیز دست پیدا کرد.

حالا این ایرباد هایی که امروز در حال تولید توسط شرکت های مختلفی هستند میتوانند با ایرپاد های اپل رقابت کنند و حتی در قابلیت های دیگر همانند حذف نویز مکالمه ویا شارژدهی با آنها در یک سطح باشند.

هندزفری بلوتوث گردنی

نوعی دیگر از هندزفری بلوتوث ها که مناسب برای ورزشکاران است، هندزفری بلوتوث های گردنی هستند که به شما این امکان را میدهند تا آن را بر روی گردن خودن قرار دهید و گوشی هایش را به گوشی خود متصل کنید و از گم شدن یا افتادن آن ها در حین فعالیت های ورزشی دیگر نگران نباشید.

4 هندزفری بلوتوث برای مکالمه عالی
4 هندزفری بلوتوث برای مکالمه عالی

از ویژگی هایی که اکثر این مدل ها دارند، داشتن شارژدهی با مدت زمان بالا، گواهی های مقاوم در برابر تعریق هستند و همچنین جز پیشنهاد های هندزفری بلوتوث برای مکالمه نیز میباشند و دلیلش استفاده از میکروفون های خوب و قابل قبول است.

هندزفری پشت گوشی

کسانی هستند که از قرار دادن هندزفری بر روی گردن خود احساس رضایت ندارند اما تمایل دارند از هندزفری بلوتوثی ها استفاده کنند، برای این مورد نیز محصولاتی ساخته شده و نام آنها هندزفری پشت گوشی است و این مورد هم برای ورزشکاران توصیه میشود.

4 هندزفری بلوتوث برای مکالمه عالی
4 هندزفری بلوتوث برای مکالمه عالی

هندزفری های پشت گردنی دارای 2 شکل هستند، یکی از آنها هر گوش بصورت جداگانه هستند اما برخی دیگر دارای با یک سیم از پشت به یکدیگر متصل هستند که شما بر اساس نیاز یا سلیقه خودتان یکی را انتخاب میکنید.

امکانات هندزفری بلوتوث

بعد از آشنا شدن با انواع هندزفری بلوتوثی نوبت آن رسیده که با امکانات آن ها نیز آشنا شوید تا موردی که مناسب شماست را پیدا کنید و انتخابی کامل و کاربردی را داشته باشید، پس بدون معطلی میرویم سراغ معرفی مهمترین آن ها.

کیفیت صدای عالی

یکی از مهمترین امکانات هندزفری بلوتوث ها، پخش صدای با کیفیت است که این ویژگی با توجه به نوع درایور صوتی به همراه قطر آن است که به شما کمک میکند صدایی عالی و با کیفیت را بشنوید.

در کنار کیفیت صدای خروجی بالا، استفاده از فرمت های صوتی به روز همانند AAC که در محصولات اپلی بیشتر دیده میشود یا aptX که بر روی دستگاه هایی با پردازنده اسنپ دراگون 855 به بعد آغاز به کار کرد؛ بر روی کیفیت صدای خروجی تاثیر بسیاری دارد.

طراحی زیبا

نوع طراحی نیز بسیار مهم است، یعنی استفاده از طراحی مات یا براق باعث میشود شما در انتخاب خود دقت کنید، اگر شخصی هستید که به تمیزی اهمیت میدهید، نوع مات برای شما بهتر است، زیرا اثر انگشت بر روی آن نمیماند و کثیفی هارا نشان نمیدهد.

توجه به نوع سری گوشی نیز مهم است، سری های هندزفری بلوتوثی دارای 2 نوع هستند، یکی از آنها سری های داخل گوشی یا In-Ear که بطور کامل وارد گوش شما میشوند دسته دیگر Semi In-Ear یا نیمه داخل گوشی است که کامل داخل گوشی قرار نمیگیرند و شما بخشی از صدای بیرون را میشنوید.

هر کدام از این مدل ها کارایی خاص خودشان را دارند اما مدل های داخلی گوشی، بیشتر برای گوشی دادن به موسیقی یا گیم استفاده میشود به دلیل انتقال کیفیت صدای بالاتر اما مدل نیمه داخل گوشی، برای مکالمه یا استفاده طولانی مدت قابل استفاده است.

حذف نویز مکالمه و شینداری

استفاده از انواع حذف نویز ها چه برای مکالمه و صدای شنیداری کمک میکند یک هندزفری بلوتوث برای مکالمه به یک گزینه محبوب تبدیل شود اما انواع مختلفی از حدف نویز ها وجود دارند مانند حذف نویز ANC یا حذف نویز مکالمه CVC که میکند صدای شما بلندتر به مخاطب برسد.

نویز کنسلینگ ANC چیست؟
نویز کنسلینگ ANC چیست؟

حذف نویز ANC یا Active Noise Cancellation کمک میکند زمانی که در حال مکالمه هستید صدای اطراف را کمتر بشنوید و یا ENC که تقریبا عملکردی مشابه به نمونه قبلی دارد و تمامی این ها برای یک مکالمه خوب و بدون نقض نیاز هستند.

شارژدهی

مقدار شارژدهی هم از مهمترین عوامل انتخاب و خرید یک هندزفری بلوتوثی است، اما باید در نظر داشته باشید که هندزفری های گردنی مقدار شارژی که ارائه میدهند بطور یکسره است اما ایربادها، مدت زمانی که اعلام کرده اند با کیس شارژ است.

قیمت مناسب

موردی که باید در ابتدای لیست گفته میشد بدون شک قیمت هندزفری بلوتوثی، یعنی شما میتوانید از حوالی 480 هزار تومان تا به بالاتر یک ایرباد با امکانات مناسب برای مکالمه و همچنین گوش دادن موسیقی تهیه کنید.

 

4 هندزفری بلوتوث برای مکالمه عالی

در این مرحله بعد از ارائه توضیحاتی که لازم بود، به بخش معرفی 4 ایرباد برای مکالمه ای عالی رسیدیم تا کمک کنیم نسبت به مبلغی که پول پرداخت میکنید، بهترین هندزفری بلوتوث را پیدا کنید.

در ابتدا میخواهم چند نکته مهم را بگویم، قطعا پرداخت مبلغ بالا نشانه خرید خوب نخواهد بود اما از قدیم هم گفته اند که هرچقدر پول بدهی همانقدر آش میگیری، در این مطلب کمک میکنیم تا آشی خوشمزه بخرید.

کسانی که به دنبال خرید هندزفری بلوتوثی برای مکالمه هستند، قطعا مدت زمانی زیادی را برای مکالمه خود در نظر دارند که یکی از ویژگی های کاربردی برای مکالمه، داشتن حذف نویز مکالمه است، این یعنی صدای اطراف را در حین مکالمه کمتر کند و صدای شمارا بلندتر به مخاطب شما برساند.

هندزفری بلوتوث کیو سی وای QCY T13

در بسیاری از راهنمای خرید ها شما هندزفری QCY T13 مواجه میشوید، در این مقاله هم بدون شک میتوانید برای یک مکالمه خوب و بدون نقص به فکر خرید ایرباد T13 باشید که دلیلش استفاده از یک روش ارسال بلندتر صدای مخاطب است که کمک میکند پیشنهاد اول هندزفری بلوتوث برای مکالمه باشد.

هندزفری بلوتوث کیو سی وای QCY T13
هندزفری بلوتوث کیو سی وای QCY T13

هندزفری T13 یکی از محصولات چند منظوره این شرکت است، یعنی برای گوش دادن به موسیقی نیز میتواند گزینه مناسبی باشد و همچنین سری سیلیکونی این هندزفری بلوتوث، از نوع داخل گوشی است که احتمال می‌رود در استفاده بلند مدت از QCY T13 کمی گوش را اذیت کند.

از دیگر امکانات این هندزفری بلوتوثی، میتوان به موارد پایین اشاره کرد:

 • تکنولوژی ارسال صدای بلندتر به مخاطب
 • پشتیبانی از ENC جهت کمتر شدن صدای اطراف در حین مکالمه در بلندگو
 • شارژدهی تا 40 ساعت
 • درایور صوتی با کیفیت با قطر 7 میلی متر
 • بلوتوث نسخه 5.1
 • قابلیت اتصاله به اندروید و اپل

 

خرید هندزفری بلوتوث کیو سی وای QCY T13

 

هندزفری بلوتوث هایلو GT7

هایلو که یکی از زیر مجموعه های شیائومی است، با تولید و ساخت هندزفری بلوتوث هایلو GT7 و استفاده از تکنولوژی حذف نویز مکالمه با هوش مصنوعی کمک کرده تا صدای شما توسط این فناوری شناسایی و پس از حذف صدای اطراف، صدای شمارا واضح و شفاف به سمت مخاطب ارسال کند.

هندزفری بلوتوث هایلو Haylou GT7
هندزفری بلوتوث هایلو Haylou GT7

استفاده از طراحی منحصربفرد به همراه رعایت الگوی گوش، کمک میکند هایلو GT7 به راحتی درون گوش شما جای بگیرد و بهره گیری از 3 سایز سیلیکونی داخل گوشی کمک میکند با هر سایز گوش، بتوانید از هایلو GT7 استفاده کنید.

از دیگر ویژگی هایی که هایلو GT7 دارد میتوان به موارد پایین اشاره کرد:

 • استفاده از هوش مصنوعی برای حذف نویز مکالمه (AI Call Noise Cancelation)
 • کیفیت صدای خروجی بالا
 • شارژدهی تا 20 ساعت با کیس شارژ
 • دارای حالت گیمینگ یا تاخیر پایین بین صدا و تصویر
 • بلوتوث نسخه 5.2
 • قابلیت اتصاله به اندروید و اپل

 

خرید هندزفری بلوتوث هایلو GT7

 

هندزفری بلوتوث هایلو W1

یکی از پرطرفدارترین ایرباد ها برای مکالمه بدون شک هندزفری هایلو W1 است که برای خودش طرفدارانی وفادار دارد که دلیلش امکانات بینظیر آن است که در این رنج قیمتی میتوانید آن را تهیه کنید، به عنوان مثال فناوری cVc کمک میکند صدای شما از نویز اطراف جدا شود و سپس به مخاطب ارسال بشود که تاثیر بسیار خوبی بر روی کیفیت مکالمه دارد.

Haylou W1
Haylou W1

این تمام ماجرا نیست، استفاده از ENC در W1 کمک میکنید در حین شنیدن موسیقی یا مکالمه، صدای اطراف شما کمتر شنیده شود که این خودش برای داشتن یک مکالمه ای لذت بخش و بدون مزاحم بسیار عالیست.

از ویژگی های سومین مورد هندزفری بلوتوث برای مکالمه نیز موارد پایین است:

 • سیستم صوتی knowles
 • کیفیت صدای خروجی بینظیر
 • استفاده از میکروفون های قوی و سیستم حذف نویز مکالمه cVc
 • استفاده از ENC برای کمتر شدن صدای اطراف داخل گوش شما در حین مکالمه
 • گواهی ضد آب IPX4
 • پشتیبانی از فرمت صوتی aptX برای انتقال صدای عالی
 • قابلیت اتصاله به اندروید و اپل

 

خرید هندزفری بلوتوث هایلو W1

 

هندزفری بلوتوث هایلو موری پادز Mori Pods

آخرین ایرباد لیست ما کسی نیست جز هایلو Mori Pods که توانسته یکی از بهترین ها باشد و دلیلش امکانات عالی همانند سیستم حذف نویز کاربردی در کنار استفاده از سری های اوپن فیت یا خارج گوشی که کمک میکند در استفاده طولانی مدت نیز برای گوش شما آسیبی ایجاد نکند و بهترین تجربه را در حین مکالمه داشته باشید.

Haylou MoriPods
Haylou MoriPods

کسانی که تمایل دارند در بیشتر ساعت روز، ایرباد بر روی گوش آنها قرار بگیرد، بدون شک میدانند سری های سیلیکونی میتوان کمی ناراحت کننده باشد، اما با سری های نیمه داخل گوشی این مشکل بطور کامل حل شده و دیگر اذیتی در کار نیست.

از ویژگی های هایلو موری پادز نیز میتوان به مواردی که این پایین نوشته ایم اشاره کرد:

 • کیفیت صدای خروجی عالی
 • استفاه از فناوری حذف نویز cVc
 • پشتیبانی از aptX
 • گواهی ضد آب IPX4
 • بلوتوث نسخه 5.2

 

خرید هندزفری بلوتوث هایلو Mori Pods

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک میخوای؟